Atypický byt Šumperk

Prodej cihlového bytu 120 m2 k rekonstrukci

Popis nemovitosti

Bytová jednotka je situovaná v 2. nadzemním podlaží zděné budovy z roku 1935. Stavba v roce 2002 prošla důkladnou rekonstrukcí včetně zateplení a výměny oken a instalačních rozvodů. Původně se jednalo o soukromý byt jednoho ze šumperských průmyslníků, tvořící celé samostatné křídlo budovy, díky samostatnému vstupu z mezipatra historického schodiště oddělené od zbytku budovy. Od 2. poloviny 20. století slouží celá budova jako objekt občanské vybavenosti a samotný byt byl posledních asi 30 let využíván jako tři samostatné provozovny - lékařská ordinace s čekárnou, provozovna kosmetiky a kancelář. Každá z nich má vlastní vstup, přesto stále zůstaly funkční původní historické spojovací dveře mezi nimi, které byly pouze uzamčeny a zastavěny nábytkem. Jednotka je v Katastru nemovitostí aktuálně zapsána jako nebytový prostor, ale příslušným stavebním úřadem již byl vydán platný souhlas se změnou užívání zpět na byt. Samozřejmě je možné prostory s minimálními úpravami využívat i nadále pro komerční účely. Jako zajímavější se však jeví kompletní rekonstrukce, díky níž lze získat jedinečný nadstandardní prostorný a světlý byt s velmi osobitým rázem a nádechem historie. K bytu náleží i 1/3 (největší ze všech) spoluvlastnický podíl na společných prostorách budovy a hlasovacích právech ve společenství vlastníků. Budova má k dispozici vlastní parkoviště a v domě je mimo jiné k dispozici i přes 400 m2 volných sklepních a půdních prostor, které po dohodě s ostatními vlastníky umožňují jakékoliv využití, omezené pouze fantazií a finančními možnostmi majitelů. Ať už jde o možnost půdní bytové vestavby, či sklepní vinárny nebo soukromého klubu, kde by se majitelé a jejich přátelé mohli scházet na kus řeči nad sklenkou dobrého pití. 

Lokalita

Šumperk je okresní město na severu Moravy, 46 km severozápadně od Olomouce. Leží na jihozápadním okraji Jeseníků na řece Desná a na křižovatce cest a železničních tratí, umožňujících přístup do různých částí Jeseníků. Město, založené ve 13.století, je známé svým spojením s dřívější těžbou kovů a později hlavně textilním průmyslem. V současnosti zde žije přibližně 25 tisíc obyvatel. (Zdroj: Informační centrum Šumperk)

Poloha

Budova stojí téměř v samotném centru města, na relativně klidné ulici 8.května, která 200 m od objektu ústí přímo na Hlavní třídu s pěší zónou. V docházkové vzdálenosti je tak nejen celá paleta obchodů, restaurací a veškeré občanské vybavenosti, ale také možnosti kulturního vyžití a míst k odpočinku a klidným procházkám. Nové autobusové i vlakové nádraží je vzdálené asi 250 m. Budova disponuje vlastním parkovištěm. 

Videoprohlídka

Půdorys

Fotogalerie

Interiér - aktuální stav

Interiér - vizualizace pro Vaši představivost

Exteriér a okolí

Technické údaje

Kategorie Byty atypické

Lokalita 8. května, Šumperk

Okres Šumperk

Náklady na bydlení 6 658 Kč/měs včetně záloh na elektřinu

Vlastnictví Osobní

Plocha užitná 120 m²

Počet podlaží 2

Podlaží umístění 2

Stav objektu K rekonstrukci

Budova Cihlová

Poloha objektu Rohový

Umístění objektu Centrum obce

Zástavba smíšená

En. náročnost budovy E (332 kWh/m2 za rok)

Zařízený Ne

Výtah ne

Ostatní sklepní a půdní prostory 

Komunikace Asfaltová

Doprava Vlak, Silnice, MHD, Autobus

Voda Dálkový vodovod

Elektřina 230V

Plyn Plynovod

Odpad Veřejná kanalizace

Topení Ústřední plynové

PENB E

Cena k jednání

3 500 000 Kč

včetně provize, právního servisu a všech poplatků


Pokud se Vám nemovitost líbí, ale Vaše představa o ceně je odlišná, můžete níže zkusit navrhnout k jednání vlastní cenu.