PRODÁNO - Pozemek Bělkovice-Lašťany II.

Prodej 7/12 stavebního pozemku 6 371 m2


Popis nemovitosti

Rovinatý obdélníkový pozemek se nachází na okraji obce, územním plánem je určený k výstavbě venkovského bydlení a má přímý přístup z veřejné komunikace z jedné strany s možností dobudování dalšího přístupu na opačné straně. Veškeré inženýrské sítě jsou na hranicích pozemku. Podmínkou výstavby je zpracování Zástavbové studie v souladu s územním plánem obce.

Videoprohlídka

Fotogalerie

Carousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel image

Lokalita

Obec Bělkovice-Lašťany leží 12 km od Olomouce, v krásné přírodě přímo na rozhraní roviny Haná a pohoří Nízký Jeseník. V obci je v nedávné době dobudovaná veškerá kompletní infrastruktura, nová kanalizace a vodovod, komunikace, parkoviště, chodníky, veřejné osvětlení atd. Přímo v místě je k dispozici škola, školka, několik obchodů, restaurací, pizzerie, knihovna, infocentrum aj. Sportovní vyžití nabízí obecní sportovní areál s koupalištěm, fotbalovým hřištěm, tenisovými kurty a multifunkčním hřištěm s umělým povrchem, několik dětských hřišť apod. V okruhu 5 km se nachází mnoho dalších možností, jako např. golfový resort a tenisový areál ve Vésce, krytý bazén se saunou a fit centrem v Bohuňovicích a další. Obec má velmi dobré autobusové spojení nejen do Olomouce a Šternberka, ale je i na trase dálkových linek z Olomouce do Rýmařova, Bruntálu, Jeseníka a Opavy, jejichž spoje zde projíždí a zastavují několikrát denně.

Investiční příležitost

Z jedné strany je na pozemek přímý přístup z místní obecní komunikace a přímo podél něj zde také vedou veškeré inženýrské sítě. Z druhé strany je možné dobudovat sjezd z komunikace III. třídy č. 44437. Podmínkou výstavby je zpracování a schválení společné Územní studie pro plochy Z02, Z03 a Z04-2 (viz snímek územní plánu níže) podle zadávací dokumentace vydané Odborem územního plánování Magistrátu města Olomouce. O zpracování studie je nutné požádat prostřednictvím obce Bělkovice-Lašťany a její zpracování je možné buď na náklady obce jím vybraným projektantem, nebo na náklady investora vlastním projektantem. Druhá varianta může celý proces výrazně urychlit, protože odpadnou některé kroky, které jinak obec musí absolvovat, např. schvalování investičního záměru, zařazení do investičního plánu, výběrové řízení na projektanta, apod.

Podle předběžného vyjádření Odboru územního plánování bude možné na pozemku postavit celkem 4 domy podle následujícího zjednodušeného schématu:

Stavbu více domů na daném pozemku úřad prozatím odmítá, stejně jako vznik komunikace přes pozemek v severo-jižním směru. Přitom domy 1 a 2 bude možné postavit po schválení územní studie s tím, že pro dům 1 jsou inženýrské sítě přímo na hranici pozemku, pro dům 2 se budou muset připravit. Domy 3 a 4 pak bude možné postavit až v budoucnu, až k nim bude zrealizovaný přístup z plánované nové obecní komunikace, vedoucí napříč přes pozemek (viz snímek územního plánu níže). Realizace této cesty je však prozatím nejistá, protože obec prozatím nevlastní všechny potřebné pozemky.

Výňatek z územního plánu

Kompletní Územní plán je k dispozici zde